24 Ocak 2018 Çarşamba

PENİL PROTEZ (MUTLULUK ÇUBUĞU)PENİL PROTEZ (MUTLULUK ÇUBUĞU)

     Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri ile giderilemediğinde veya bu ilaçların sakıncalı olduğu veya yararlı olamayacağı önceden saptanan durumlarda penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Böyle bir ameliyat öncesi kan tetkikleri sonrasında penis kan akımını değerlendirmek için Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır. Bu testin sonucunda protez yerleştirilmesi için tanısal olarak kullanılabilir. 

     Penis protezleri, sertleşme bozukluğu bulunan erkeklerde son tedavi seçeneği olarak ameliyatla penis içine yerleştirilmek üzere üretilmiş malzemelerdir. 

     Temel olarak iki grup penis protezi vardır;

1: Malleable (katlanabilir) penis protezi --- sürekli sert kalan 

2: İnflatable (şişirilebilir) penis protezi --- Şişirilip söndürülebilen

     Bu ameliyat genel veya bölgesel  (belden aşağı uyuşturma) anestezi ile yapılabilir. Ameliyat sonrasında, cerrahi öncesinde penisin duyusu, orgazm yeteneği ve ejakülasyon (boşalma) fonksiyonu normal ise protez yerleştirilmesi sonrasında da bu fonksiyonlar devam eder. Protez sadece cinsel uyarıdan bağımsız olarak penisin sert hale geçmesini sağlar. Protez cerrahisinin amacı bu sertliği ve peniste yukarıya doğru açılanmayı sağlamaktır. Bunun dışında penis protezi yerleştirilmesi penis boyu ya da çapında bir artış sağlamaz veya kişinin cinsel isteğini direkt olarak etkilemez.

     Ameliyat sonrası yara iyileşmesi tamamlandığında buradaki izler genellikle fark edilmez ve protez varlığı dışarıdan anlaşılmaz. 

1 yorum:

  1. Mutluluk Çubuğu

    Penil Protez – Mutluluk çubuğu ameliyatı, Mutluluk çubuğu sertleşme sorunu yani ereksiyon sorunu olan hastalar için tedavi yöntemi olabilmektedir. Penis protezi sertleşmeyi sağlar.

    to get more - https://drabdullaharmagan.com/cinsel-saglik/penil-protez-mutluluk-cubugu-ameliyati-penis-protez/

    YanıtlaSil