24 Ekim 2017 Salı

İDRARDA KAN

          İDRARDA KAN

          İdrarda kan bazen gözle görülür bir şekilde olsa da bazen sadece idrar tahlilinde fark edilir. İlki makroskopik, ikinci durum ise mikroskop hematüri olarak adlandırılır.
        
         İdrarda kan olmasının bir çok nedeni olmakla birlikte öncelikli sebebi idrar yolu enfeksiyonu, üriner sistem taş hastalıkları ve malignitelerdir. Genç hastalarda ilk önce aklımıza idrar yolu enfeksiyonu ve taş hastalıkları gelirken; 50 yaş üzerinde,sigara-alkol kullanımı gibi risk faktörü olan hastalarda böbrek-mesane-prostat kanserleri atlanmamalıdır.

          İdrarda kan saptanması durumunda aynı zamanda üriner sistem ultrasonu da yapılmalıdır. Ultrason ile ilk etapta belirgin bir patoloji olup olmadığı saptanmalıdır. Bu ilk tespitten sonra hematüri hala açıklanamıyor ise tüm batın bilgisayarlı tomografi (ilaçsız ve ilaçlı) ve gerekli durumlarda tanısal sistoskopi yapılmalı ve hala sebebi açıklanamıyor ise diğer ve daha nadir hematüri sebepleri araştırılmalı ve hasta takipten çıkarılmamalıdır.

          Akılda tutulması gereken bir diğer nokta idrar renginin değişimi için 500 cc idrara (yani yarım litre) 0.2 ml (yani bir damla)  kan karışması renk değişimi için yeterlidir.

1 yorum:

  1. Dr Itua, HIV tedavisi, ben 10 yıldır bir ARV Tüketimi olmuştur. bloglar sitesinde Dr Itua'yla karşılaşıncaya kadar acı çekiyorum. HIV'im ve konumum hakkında her şeyi ona e-postayla gönderdim ve ona her şeyi açıkladım ve beni tedavi edeceğinden korkacak hiçbir şey olmadığını söyledi. , bana garanti verdi. Maddelerin ücretini ödememi istedi. Bu yüzden tedavi ettiğimde şükran göstereceğim ve şifa veren bitkilerinin ifadesini vermek, geri kalan HIV için yapacağınız şeydir. ve diğer hastalıklar Dr Itua'nın iyi çalışmalarını görebiliyor. 5 iş günü içerisinde postaneme gelen EMS Kurye servisi aracılığıyla bitkisel ilacını aldım.Rr Itua dürüst bir adam ve iyi çalışması için onu takdir ediyorum. Onu takdir etmek ve arkadaşlarımın geri kalanını takdir etmek, hapları almaktan ve o şişko belleğe sahip olmak benim için bir kabustur. Benim de neyden bahsettiğimi anlayacaksın. O zaman şimdi olmasa da, özgür ve sağlıklıyım. Dr Itua Herbal Center'a teşekkür ederim. Onun da takvimi var. bana yakın zamanda göndermiş, Kanser, Uçuk, Fibromiyalji, Hiv, Hepatit B, Karaciğer / Böbrek İnflamatörü, Epilepsi, Kısırlık, Fibroid, Diyabet, Dercum, Copd, ve ayrıca Ex Lover'ı Geri Getirmek gibi her türlü hastalığı tedavi ediyor. Burada Onun İletişim .drituaherbalcenter @ gmail.com Veya Whats_app Numarası +2348149277967

    YanıtlaSil